İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KORKMA YENİLİRSİN

وَإِذَا تَوَلَّى سَعَى فِي الأَرْضِ لِيُفْسِدَ فِيِهَا وَيُهْلِكَ الْحَرْثَ وَالنَّسْلَ

“İş başına geçti mi yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak, ekini ve nesli helak etmek için koşar.”

(Bakara Suresi; 205. ayet meali)

————-

Geleceğe dair kehanetler, teoriler, projeler gündemde…

İnsanların büyük bir kesimi egemenlerin küresel planlarını Büyük Sıfırlama Projesi ve dünyanın yeniden inşasına yok açmak için eşzamanlı küresel yangınlar, küresel ısınma, sahte iklim değişiklikleri, sahte salgınlar, küresel gıda felaketi, kıtlıklar, karbon salınımı, Klonlama gibi kavramlarla gündemde tutarken; bir kısmı da Mehdi, Deccal, Süfyan, Ahirzaman, İsa (a.s.) ın nüzulü, Kahtani vb kavramlara yoğunlaşarak İslami referansları (hadis reddiyecilerine rağmen) gündemle buluşturmaya devam ediyorlar.

Bütün bu kaynaklardan akan bilgileri harmanlayabilecek ve özünü çıkartacak salim zihinlere ihtiyaç var.

Terör ve sabotaj gibi toplumu dehşete düşüren hadiselerle alakalı olarak bazen sorarlardı bu işler ne zaman bitecek diye… Ben de “asla biteceği beklentisine kapılma, dünyanın kapısı tamamen kapanana kadar bu kavgalar bitmez sadece suret değiştirir.” şeklinde cevaplar verirdim.

Evet umumi sulh ve huzur dünyanın bütününe asla gelmez.

Bu dünyaya bizden evvel gelenlerden 1 tane bile kalan yok, biz de kalıcı değiliz. Biz ölecek olduğumuz gibi bu dünya da ölecek. Fenler de bunu söylüyor, her şeyin tabii bir ömrü var, dünyanın da öyle. Referans aldığımız rivayetler de bu gerçeklerle ve şahid olduğumuz gelişmelerle birebir örtüşüyor, bunlardan anlıyoruz ki gerçekten ahir zaman adı verilen dilimdeyiz.

Şeytanın aveneleriyle birlikte Allah’a karşı bir savaşa giriştiği ve bu savaşı şeytan tarafının kazanacağına inananlar var. Siz ne kadar ahmakça bulsanız da buna inanan milyonlar var. Allah ile harb eden bunun gibi o kadar çok farklı kitleler ve merkezler var ki…

Bunların mühendisi ve biçimlendiricisi olan merkez bir senaryo yazıyor. Hep yaptıkları gibi senaryolarını dergi kapaklarından veya sinema filmleri üzerinden dünyaya evvela gösteriyor sonra da gerçek hayatta aynen tatbik ediyorlar.

İmf 2014 başkanı Christine Madeleine Odette Lagarde, “7’nin sırrını biliyor musunuz ? 2023 te yedi tepeli bir şehir yok olacak dünya üzerinden silinecek…” demişti.

Başta Kudüs İstanbul Roma gibi 20 kadar şehir varmış yedi tepeli olarak.

Aynı konu daha evvel de Aziz Malaki kehaneti başlığıyla gündeme gelmiş meğer.

“IN PERSECUTIONE EXTREMA S.R.E. SEDEBIT PETRUS ROMANUS, QUI PASCET OVES IN MULTIS TRIBULATIONIBUS: QUIBUS TRANSACTIS CIVITAS SEPTICOLLIS DIRUETUR, ET IUDEX TREMENDUS IUDICABIT POPULUM SUUM. FINIS.”

Türkçesi: “KUTSAL ROMA KİLİSESİNİN SON ZULMÜ ESNASINDA, BAŞTA KOYUNLARINI SAYISIZ SIKINTILARIN ORTASINDA OTLATACAK OLAN ROMALI PETER BULUNACAK. VE BUNLAR SONA ERDİKTEN SONRA YEDİ TEPELİ ŞEHİR YOK EDİLECEK VE KORKUNÇ YARGIÇ İNSANLARINI YARGILAYACAK. SON.”

Bir garip gelişme de 11 Eylül 2015 tarihli CNN haberinde, 7 tepe üzerine kurulu şehirlerden Kudüs’te bulunan Kubbetü’s Sahra YIKILMADAN ÖNCE GÖRÜLMESİ GEREKEN 25 yapı arasında anılıyor… Bir yıkılma kararı var da birileri bunu CNN üzerinden mi duyuruyor bilemiyoruz?

İstanbul’un da yedi tepeli bir şehir olduğunu ayrıca not alıyoruz.

En büyük silahları korku… İnsanların korku damarlarına medya gibi vasıtalarla yüklenip paniğe sürükleyerek her dilediklerini yaptırıyorlar ve yaptıracaklar.

Ana başlıklarıyla baktığımızda özetle görünen şu: Şeytanın krallığını kurmak için devletleri ortadan kaldıracaklar. Mülkiyet yerine kiralama devri başlayacak. Mülkiyet sahipleri sadece egemenler olacak. İnsanlık Çiplerle yönetilecek. Dijital bir dünya kurulacak. Tarihle bağlar kopartılacak. Yapay organlar, yapay beslenme söz konusu olacak.

Son olarak Nasa’nın bütün yeryüzüne dönük yangın haritası çıkartmasının akabinde eşzamanlı ve dünya ölçeğinde yangınlar çıkması ve tamamını bu harita üzerinden an be an izlemeleri gibi garip gelişmeleri hatırlayalım. Tahrip kolay olduğu için bütün dünyayı dehşetli bir felakete sürüklemenin günümüzdeki imkanları da hesaba katarsak ne kadar kolay olduğu açıkça anlaşılmakta.

Zaman hızlanacak… Hadiseler daha süratli akacak… Kargaşa, belirsizlik, otoritesizlik, korku ve itikad zayıflığı onların işini kolaylaştıracak en büyük etkenler.

Zaman boş ve geçici heveslerle ömür denilen sermayeyi ziyan edecek zaman değil. Şu ifadelere dikkat:

“Biri de ömür ve yaşayıştır. Bunun da hududu tayin edilmiştir; ne ileri ve ne de geri bir adım atılamaz. Bunun için elem çekme, mahzun olma. Tahammülünden âciz, tâkatinden hariç olduğun TÛL-İ EMEL YÜKÜNÜ YÜKLENME. (Bediüzzaman, Mesnevi-i Nuriye, Habbe)

Tûl-i emel: bitmez, tükenmez, sonsuz arzu ve istekler

Bu şeytanilere karşı verilen savaş katılmalısın.

Daha da mühimi, bu şeytanilerin avladıklarından, bunlara aldananlardan olmamalısın.

Senin sımsıkı sarılman gerekeni en büyük hasmın; gırtlağını sıkman gerekeni ise sırtını yaslayacağın kişi olarak gösterme becerisine sahip bu dessas iblis tayfasına karşı en tesirli silahın, dostu düşmanı en net gösteren gözlüğün imanındır, onu tahkim et.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir